Turmalin

Turmalin: Ezer arcú kő

A szivárvány drágakövének is nevezett turmalin színeinek és tulajdonságainak változatosságával rabul ejti, ami a gyűjtők és a kő szerelmeseinek szívét az egész világon meghódította.

Származása és érdeklődési köre:

A turmalinok különféle geológiai környezetben fordulnak elő, a pegmatitoktól és a gránitoktól a hidrotermikus erekig és a metamorf kőzetekig. Minden kontinensen bányásznak, a legfontosabb termelők Brazília, Madagaszkár, Afganisztán és Srí Lanka. Érdekes módon a turmalin volt az egyik első ásvány, amely piezoelektromosságot mutatott, azaz képes volt elektromos áramot generálni mechanikai igénybevétel hatására.

Jellemzők és jelentése:

A turmalinra a színek széles skálája jellemző, a színtelentől a rózsaszínig, piroson, zölden, kéken és még feketén is. A szín a különféle kémiai elemek jelenlététől függ. A színváltozékonyságon kívül a turmalinok különféle kristályos formában is előfordulnak, a tűktől és oszlopoktól a hatalmas aggregátumokig.

Tulajdonságainak köszönhetően a turmalinnak is sokféle jelentése van, és gyógyító hatást is tulajdonítanak neki. A turmalinról széles körben úgy tartják, hogy elősegíti a védelmet, az egyensúlyt és a spirituális növekedést. A turmalin különböző színei különböző tulajdonságokhoz kapcsolódnak:

  • Fekete turmalin: Védelem, földelés, taszítja a negativitást
  • Rózsaszín turmalin: szerelem, öröm, önelfogadás
  • Piros turmalin: Szenvedély, vitalitás, kreativitás
  • Zöld turmalin: gyógyulás, jólét, növekedés
  • Kék turmalin: kommunikáció, béke, bölcsesség

Megállapítások, gyógyítás és felhasználás:

A turmalinokat az egész világon bányászják, a legfontosabb lelőhelyek Brazíliában, Madagaszkáron, Afganisztánban és Srí Lankán találhatók. A gyógyászatban a turmalint különféle célokra használják, az immunrendszer erősítésétől és a szervezet méregtelenítésétől a fájdalom és a stressz enyhítéséig. A turmalinokat ékszerekben is használják, ahol gyönyörű és egyedi ékszereket készítenek belőlük.

A fentieken kívül a turmalint ipari alkalmazásokban is használják, például infravörös érzékelőkben és szűrőkben.

Fontos:

A turmalin gyógyító tulajdonságait tudományosan nem igazolták. Fontos, hogy a turmalint a rendszeres kezelés kiegészítéseként használja, nem helyettesíti.